Grieķu valrieksts
(Juglans Regia)

Apraksts un audzēšana

 ”Dooley” riekstkoks ir Melnā riekstkoka un Grieķijas riekstkoka hibrīds.

  Daudzi selekcionāri ir mēģinājuši iegūt Melnā riekstkoka un Grieķijas riekstkoka hibrīdus, un kā rezultāts bija iegūti vairāki simti hibrīdu ar dažādām riekstu īpašībām. Kens Dūlijs no Indiānas no tiem hibrīdiem atlasīja tikai 2 augus, kuru augļi bija īpaši. 

   Mūsu stādi ir izaudzēti tieši no šo labāko mātes koku riekstiem. Atšķirībā no Melnā riekstkoka un Grieķijas riekstkoka, ”Dooley” čaumala ir tik plāna, ka to var atvērt ar vienas rokas pirkstiem, bet iekšā gandrīz nav starpsienas. Lai riekstu dabūtu ārā no čaumalas, vienkārši jāpiespiež ar pirkstu uz čaumalas pusi, un vesels rieksts iekrīt plaukstā. Augļi ir vidēja izmēra, apaļas formas un ļoti labi piepildīti ar kodola mīkstumu. Koki ražo katru gadu un ražība ir augsta. Kokam un augļiem ir Grieķijas riekstkoka raksturīgs izskats un īpašības, bet pateicoties melnā valrieksta vecāku līdzdalībai, augs ir saņēmis daudz lielāku salizturību nekā Grieķijas riekstkoki.

   ”Dooley” riekstu garša ir pārņēmusi Grieķijas riekstkoka garšu ar smalku Melnā riekstkoka aromātu, un ir pilnīgi atbrīvota no Grieķijas riekstkoka rūgtuma. Tas satur mazāk tauku nekā Grieķijas riekstkoks.

Šis hibrīds tiešām ir ļoti īpašs!

Mūsu stādu ģenētika

Visi mūsu riekstkoku stādi tiek audzēti no labāku Kanādas šķirņu mātes koku sēklām, kas dod iespēju stādiem labāk adoptēties Latvijas klimatam, augsnei, gaismas režīmam un padara tos spēcīgākus un ilgmūžīgākus salīdzinājumā ar stādiem, kuri tiek pavairoti veģetātīvi. Bet tas neļauj identificēt tos ka 100% šķirņu stādus, jo riekstu ražai ir nepieciešama savstarpēja apputeksnēšana ar citiem kokiem.

Mātes koku šķirnes

Visiem mūsu stādu mātes koku šķirnēm piemīt tādas īpašības ka: izcila garša, liels kodola izmērs, plāna čaumala, paaugstināta salizturība un bagāta ražība. Ģenētiski tie var atšķirties ar izmēriem, formām, nogatavošanas termiņiem un ražības regularitāti.

Stādu pieejamību, cenas un piegādes iespējas lūdzam precizēt sazinoties ar mums!